Boligprosjektet Eufemias hage. Prosjektet har adressene Dronning Eufemias gate 39-55, Operagata 34-36 og Wsmargata 8 og er den av den større Bispevika-utbyggingen som nå pågår i Bjørvika. Prosjektet ble tegnet av Arcasa Arkitekter og utviklet av Oslo S Utvikling (OSU). Bygget ble ferdigstilt i 2018.
Prosjektet var en av de nominerte til prisen for Årets Bygg og Årets Anlegg 2018.
Alle bildene er lånt fra Arcasa Arkitekter sin nettside.
Her er noen illustrasjoner av slik prosjektet ble presentert. Jeg kan ikke se noen åpenbare forskjeller mellom det endelige resultatet.
Selv om det ikke er mitt favoritt-nybygg i Oslo, så liker jeg i hvert fall den høye første etasjen ut mot Dronning Eufemias gate og den høye og ganske monumentale som leder fra gaten og inn i gårdsrommet. Jeg liker også bruken av steinoverflater på noen av fasadene.
Her er et bilde av en fantastisk modell laget av Eufemias Hage-bygget i Minecraft. Modellen er laget av brukeren RevenJoakim og ble funnet på Reddit.
@revenjoakim Hei og velkommen til forumet. Jeg regner med at det er du som har laget modellen over med tanke på brukernavnet ditt? Isåfall godt jobba! Den ble utrolig flott.
@fredrik Det er laget av meg ja! Setter pris på at folk bruker det og git creds! 😀 (For meir bilder sjå : https://www.instagram.com/revenjoakim03/ )
@revenjoakim Vil det være mulig å laste ned modellen når du er ferdig med den? Modellen vil jo faktisk gi et ganske godt bilde av hvordan Bjørvika/Bispevika vil oppleves når området står ferdig.