Page 1 of 1

Drammen | Prosjekt | Kvartal B62

Posted: 20 Jul 2023, 13:30
by Fredrik
Jeg tenkte jeg kunne lage en egen tråd for den planlagte utviklingen av kvartal B62 i Drammen. Kvartalet ligger ved Grev Wedels plass på Bragernes-siden av byen. Jeg allerede presentert planene i den generelle byutviklingstråden, men spør du meg er prosjektet såpass interessant at det fortjener en egen tråd.

Planene er laget av Mad arkitekter, Oslo Tre og Halvorsen & Reine på vegne av selskapet Birk & Co.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Re: Drammen | Prosjekt | Kvartal B62

Posted: 20 Jul 2023, 16:57
by Annevanne
Mad er spesielle, det er ikke det at de alltid lager bra prosjekter, men det er et av de eneste arkitektkontorene i landet hvor de har mange gode prosjekter og forslag på gang. Dette er nok et eksempel. Det eneste som bekymrer meg er takene, noen av takene har takplater, som pleier desverre å se billige ut i virkeligheten. Jeg ser at det ene hjørnebygget har takstein, eller ihvertfall noe som ser ut som takstein, skulle ønske det gjaldt hele kvartalet. Utenom det er jeg glad for at Mad fortsetter å være i fronten av relativt gode prosjekter.

Re: Drammen | Prosjekt | Kvartal B62

Posted: 20 Jul 2023, 17:36
by Fredrik
Ja, jeg er enig i at Mad nok er det arkitektkontoret i landet som generelt produserer de beste prosjektene. Når det er sagt så synes jeg samtidig at det er en del andre kontorer som begynner å komme etter, slik som Hille Melbye og Reiulf Ramstad. :)

Re: Drammen | Prosjekt | Kvartal B62

Posted: 16 May 2024, 17:07
by Fredrik
Det har nå blitt sendt inn et revidert forslag med - kanskje ikke så veldig overraskende - lavere høyder.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Re: Drammen | Prosjekt | Kvartal B62

Posted: 05 Jul 2024, 11:22
by Fredrik
Planforslaget er nå lagt ut til offentlig ettersyn.

Lenke.